Podręczniki

Opieka w nagłych przypadkach dla dorosłych i dzieci

Opieka w nagłuch przypadkach

Podręcznik do jednego z kursów First Response Training International

Format:

- podręcznik drukowany na zamówienie, w formie książki
- format A4
- zawiera 84 strony

Kompleksowy przewodnik dotyczący podawania tlenu

 

Opis:

Podręcznik  do jednego z kursów First Response Training International

Format:
- podręcznik drukowany na zamówienie, w formie książki
- format A4
- zawiera 36 strony

Rejestr nurkowań - od lipca dostępny w sprzedaży

Opis:

Rejestr nurkowań-logbbook, w sztywnej, niebieskiej okładce.

Logbook ma 52 strony, gdzie notowane są kolejne nurkowania. Posiada również oddzielne miejsce, przeznaczone na wpisanie badań lekarskich.

Wymiary: 10x17 cm

Cena - 30 zł - dostępny na zamówienie

SDI Open Water - Podręcznik NurkaNOWOŚĆ

SDI Open Water - Podrecznik nurka

Opis:

Mówi się, że nurkowanie to coś więcej niż sport i wypoczynek to stan bycia i stawania się. Bycie nurkiem zmienia człowieka. Pod wodą widzimy i robimy rzeczy, które tylko niektórzy mogą sobie wyobrazić (a co dopiero przeżyć). Odkrywamy prawdziwą naturę naszej planety, planety wody.

W Scuba Diving International wiemy doskonale jak wspaniały jest ten podwodny świat. Nasz podręcznik w sposób wyczerpujący uzupełnia kurs nurkowania dla początkujących SDI Open Water Scuba Diver.

Format:

- podręcznik drukowany na zamówienie, w formie książki
- dwie wersje, do wyboru: kolorowa i czarno-biała
- format A4
- zawiera 112 stron

 

WRECK, BOAT AND DRIFT DIVING – PODRĘCZNIK NURKA


Wreck_Boat

Opis:


„Ta książka wyjaśni jak  zwiedzać wraki bezpiecznie  i z właściwą praktyką nurkową. Wiele tekstów traktuje nurkowanie wrakowe jako pojedynczy temat, praktyka nakazuje połączenie tego tematu z materiałem dotyczącym nurkowania z łodzi, ponieważ tylko dzięki niej uzyskamy dostęp do najlepszych wraków. W odniesieniu do wraków, nurkowanie z łodzi  otwiera daleko szersze spektrum możliwości niż jeżeli ograniczymy się tylko do pływania z brzegu, jako niezależni nurkowie. Ta książka opisze ważne szczegóły  wszystkich elementów nurkowania zarówno z dużych czarterowych, jak i małych prywatnych łodzi. Ponieważ wiele miejsc wymaga nurkowania z prądem, włączyliśmy również omówienie nurkowania w dryfie. Ta książka jest wartościowym źródłem  informacji, w ekscytującym temacie.” Bret Gilliam ( fragment wstępu do podręcznika)

Format:


- Podręcznik drukowany na zamówienie, w formie skryptu.
- Format A4
- Zawiera 52 strony

 

SDI SOLO DIVING - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik SDI SOLO DIVING

Opis:

Książka jest kierowana do ogółu nurków i nie skupia się na ekskluzywnym gronie zaawansowanych. Jednakże, zdrowy rozsądek dyktuje, że nie wszyscy nurkowie przez fakt posiadania karty certyfikacyjnej są zarówno fizycznie jak i psychicznie samowystarczalni. Polecamy im wtedy dalszy trening i naukę z wykwalifikowanym trenerem, aby podnieść swój poziom bezpieczeństwa, zarówno dla siebie jak i dla swoich partnerów. Materiał zawarty w tej książce jest owocem setek godzin spędzonych w wodzie. Nie jest ona natomiast przewodnikiem do samodzielnego uczenia się nurkowania solo. Jest ona natomiast podręcznikiem uzupełniającym i pomocniczym w treningach i ćwiczeniach.

Format:

- Podręcznik drukowany na zamówienie w formie skryptu.
- Format A4.
- Zawiera 86 stron

 

SDI NIGHT, NAVIGATION AND LIMITED VISIBILITY - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik SDI NIGHT, NAVIGATION AND LIMITED VISIBILITY

Opis:

Nurkowanie nocne lub przy złej widoczności jest formą działalności podwodnej, która pozwala nam znaleźć się w środowisku wodnym w czasie, gdy dostęp światła słonecznego lub widoczność w wodzie jest mocno ograniczona. Podręcznik został opracowany jako źródło informacji mających pomóc w uniknięciu problemów, z którymi moglibyśmy się zetknąć podczas nurkowania nocą lub w warunkach ograniczonej widoczności. Należy jadnak pamiętać, że tylko dobry i sprawdzony sprzęt, odpowiednie wyszkolenie i doświadczenie spowodują, że nurkowania tego typu będą przeprowadzane w sposób bezpieczny. Podręcznik jest uzupełnieniem klasycznego kursu i nie powinien być traktowany jako przewodnik do samodzielnego uczenia się nurkowania przy złej widoczności.

Format:

- Podręcznik drukowany na zamówienie w formie skryptu.
- Format A4.
- Zawiera 35 stron

 

ADVANCED TRIMIX DIVING - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik TRIMIX

Opis:

Autorem ksiażki jest Steve Lewis. Podręcznik zawiera miedzy innymi zagadnienia zwiazane z nurkowaniem trimixowym takie jak:

- Zagrożenia, rozpoznawanie, ocena i rozwiazywanie problemów
- Kto i dlaczego?
- Jak i gdzie?
- Planowanie dekompresji
- Zarządzanie zapasem gazu
- Wiedza i komunikacja
- Ogólna sprawnoœść
- Procedury i protokoły nurkowe
- Długie wyprawy nurkowe


Format:

- Podręcznik w formie książki, drukowany na zamówienie.
- Format A4
- Zawiera 95 stron

 

NITROX - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik NITROX

Opis:

Kurs ten przybliża zarówno historię nitroxu i jego zastosowań, jak również określa specyficzne korzyści jakie daje on używającemu go płetwonurkowi. Jest on przeznaczony dla osób będących certyfikowanymi płetwonurkami rekreacyjnymi, pragnącymi uzyskać uprawnienia do stosowania wszelkich tlenowo-azotowych mieszanin oddechowych o zawartości (frakcji) tlenu nie przekraczającej 40 procent do nurkowania bezdekompresyjnego. Pomimo, że nie jest on - z założenia, typowym kursem nurkowania technicznego, stanowi jednak niezbędny, standardowy element przy rozpoczynaniu jakiegokolwiek szkolenia typu "Technical Diving" na poziomie zaawansowanym (Advanced Nitrox, Extended Range, Trimix, Rebreather itp.) w przyszłości.

Format:

- Podręcznik drukowany na zamówienie w formie książki.
- Format A4.
- Zawiera 101 stron

 

ADVANCED NITROX - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik ADVANCED  NITROX

Opis:

Po zakończeniu kursu ADVANCED NITROX będziemy w stanie wykorzystywać w sposób kompetentny wszelkie mieszaniny oddechowe od powietrza do czystego tlenu włącznie. Dowiemy się, jak wykorzystywać je do nurkowania dekompresyjnego oraz jakie konieczne zmiany i modyfikacje sprzętowe należy bezwzględnie przeprowadzić. Usystematyzujemy też i utrwalimy naszą wiedzę na temat fizyki oraz fizjologii użytkowania alternatywnych, nurkowych mieszanin oddechowych.

Format:

- Podręcznik w formie książki, drukowany na zamówienie
- Format A4
- Zawiera 123 strony

 

PROCEDURY DEKOMPRESYJNE - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik DECOMPRESSION PROCEDURES

Opis:

Jest to kurs, który ma nam uzmysłowić, iż wszystkie nurkowania są nurkowaniami dekompresyjnymi!

Niezależnie od tego czy nurek używa komputera nurkowego czy korzysta z tablic dekompresyjnych, plan nurkowania zależy od następujących czynników:
- Mieszanina oddechowa
- Prędkość zanurzania
- Głębokość
- Czas denny
- Prędkość wynurzania

Format:

- Podręcznik w formie książki, drukowany na zamówienie.
- Format A4
- Zawiera 98 stron

 

EXTENDED RANGE ORAZ WPROWADZENIE DO TRIMIXU - PODRĘCZNIK NURKA

Podręcznik EXTENDED RANGE

Opis:

Jeśli uznamy kurs nitroksowy (podstawowy i zaawansowany) za pewne minimum - coś jak szkoła podstawowa i średnia w nurkowaniu technicznym, to kurs Extended Range będzie rozpoczęciem studiów.
Nurkowanie Extended Range to eksploracja do głębokości 55 metrów z użyciem powietrza jako "gazu dennego" lub trimixu normoxycznego o zawartości tlenu 18-21% używanego do głębokości 60m, którego podstawy użycia są tu również omówione.

Format:

- Podręcznik w formie książki, drukowany na zamówienie.
- Format A4
- Zawiera 111 stron

 


Napisz do nas

Imię i nazwisko*
E-mail*
Wiadomość*
Proszę, wpisz symbole z pola, po prawej stronie
* Proszę, wypełnij wszystkie pola oznaczone gwiazdką